24. 4. 2021
Vinná noc

ochutnávka mladých vín mělnických vinařů.

Akce se uskuteční pouze za předpokladu příznivého vývoje kovidové situace a s tím souvisejících restrikcí. Pro aktuální informace sledujte náš FB.
INFORMACE O MINULÉM ROČNÍKU:
16:00 - 22:00 hod.
Náměstí míru, Svatováclavská ulice a Zámek Mělník

Vinná noc 2020

Ochutnávka mladých vín mělnických vinařů.

V sobotu 25. dubna od 16 hodin ožije centrum Mělníka Vinnou nocí. Na akci se představí vinařství ze spolku Mělnický Košt. Na Radničním dvoře čeká návštěvníky degustační stánek s mimořádným výběrem "Novinky vinařů". Degustaci zaměřenou na vydařené odrůdy loňského ročníku a vína, která budou v roce 2020 poprvé uvedena na trh, povede sommeliér Kamil Kubů.

Vstupenkou na akci je již tradičně ročníková sklenka, kterou mohou návštěvníci zakoupit v pokladnách na náměstí v den konání akce, či v předprodeji ve čtvrtek 23. a v pátek 24. 4. ve Vinařství Bettina Lobkowicz (7 – 18 hod), v Mělnickém vinařství Kraus (7 – 17 hod) a v boutique na Zámku Mělník (9 – 17 hod).

Novinkou pro návštěvníky letos bude moderní, rychlá a pohodlná platba za degustační vzorky pomocí čipové kreditní karty namísto papírových žetonů. To, mimo jiné, umožní také vracení finančního zůstatku zakoupeného kreditu, a do budoucna zcela nahradí hotovostní platby.

Doprovodný program

O Vinné noci otevře své brány také podzemí. Mělnický osvětový a okrašlovací spolek zpřístupní sklepy pod domem "U zlaté hvězdy" čp. 11 na náměstí Míru, a to v čase 9-18 hod.

Do akce se letos zapojí také Restaurace Na Hradbách a Restaurace bez názvu. Oba podniky na tento den připraví pro své návštěvníky speciální degustační menu spárované s vínem.

Atmosféru Vinné noci doladí trojice pouličních hudebních vystoupení (busking) v centru města – písničkářka Eliška Sýkorová, houslistka Heidi Johanna Vacek a saxofonistka Sonia Sax. Nádvoří Zámku Mělník se již tradičně rozezní Cimbálovou muzikou Alexandra Vrábela.

Sledujte také naše FB stránky @melnickykost.

plakat

mapka

Za podporu akce děkujeme vedení města Mělníka a dalším partnerům.

Máte zájem účastnit se akce se svým stánkem? Více informací...