27. 4. 2019
Vinná noc

ochutnávka mladých vín mělnických vinařů.

16:00 - 22:00 hod.
Náměstí míru, Svatováclavská ulice a Zámek Mělník

Vinná noc 2019

Putování za vínem aneb ochutnávka nejen mladých vín s mělnickými vinaři.

> Degustační listy 2019

Zveme vás na první letošní setkání s mělnickými vinaři. V sobotu 27. dubna 2019
se v historickém centru Mělníka uskuteční již 9. ročník této hojně navštěvované akce.

Vinaře s aktuální nabídkou mladých vín ročníku 2018 naleznete přímo na náměstí Míru.
Vína z Chateau Mělník můžete ochutnat přímo v zámeckých vinných sklepích.
Kvalita a množství sklizených hroznů za loňský rok byla, navzdory suchému létu, velmi dobrá, a ročník slibuje vynikající červená vína. V nabídce budou samozřejmě i starší ročníky vín.

Letošní speciálně zaměřená degustace umístěná v podloubí mělnické radnice vám zodpoví otázku, zda Znáte mělnická vinařství? Na jednom místě budete moci porovnat vína z 8 vybraných mělnických vinařství. Kolekce je sestavená tak, aby nejlépe vystihla styl vinařství reprezentovaný jedním vínem. Nabídne taková vína, podle kterých je každý milovník mělnických vín pozná po prvním doušku!

Novinkou Vinné noci je stánek pro hosta Mělnického koštu, kterého vždy budeme vybírat mezi dalšími vinaři z vinařské oblasti Čech. Tím historicky prvním je Vinařství Podrábský.
Toto malé rodinné vinařství z Roudnice manželů Jana a Svatavy Podrábských se od svého vzniku v r. 2013 soustředí na kvalitu a udržení dobrého jména mezi kolegy vinaři i milovníky vín. Navštivte jejich stánek na Radničním dvoře a přesvědčte se sami.

Od 20 hod oživí atmosféru na náměstí bluescrossová skupina The Bladderstones, zatímco vinné sklepy Zámku Mělník se v průběhu dne rozezní Cimbálovou muzikou Alexandra Vrábela.

Pro něco na zub zaskočte do Svatováclavské ulice, kterou naplní lákavé vůně a chutě pestré nabídky občerstvení.

Vstupenkou na akci je ročníková sklenka, kterou můžete zakoupit v jedné ze 3 pokladen na náměstí Míru v den konání akce.
Pokud se chcete vyhnout čekání, nakupte už v předprodeji ve čtvrtek 25. a v pátek 26. dubna na těchto předprodejních místech:
- Vinařství Kraus (7-17 hod)
- Vinařství Bettina Lobkowicz (7-18 hod)
- Chateau Mělník – boutique (9-17 hod)

Cena sklenky zůstává 70 Kč, cena 1 ks žetonu je 6 Kč. Ceny degustačních vzorků se pohybují mezi 3 – 5 žetony. Platba v předprodeji i na akci je možná pouze v hotovosti.

mapka


listy

Za podporu akce děkujeme vedení města Mělníka a dalším partnerům.

Máte zájem účastnit se akce se svým stánkem? Více informací...