21.4.2018
Vinná noc

ochutnávka mladých vín mělnických vinařů.

16:00 - 22:00 hod.
Náměstí míru, Svatováclavská ulice a Zámek Mělník

Vinná noc 2018

Putování za vínem aneb ochutnávka nejen mladých vín s mělnickými vinaři.

Na tomto již tradičním setkání budou představena zejména mladá vína ročníku 2017. Nabídka jednotlivých vinařství bude soustředěna v dřevěných stáncích po obvodu náměstí Míru.
Zámek Mělník své návštěvníky uvítá tradičně na nádvoří i ve sklepeních, kde atmosféru podtrhne živá cimbálová muzika. Nabídku občerstvení k vínu a pivu naleznete zejména ve Svatováclavské ulici.

Náměstí bude vévodit prostorný party stan, kde si budou moci návštěvníci posedět a případně se schovat před nepřízní počasí. Zde také od 20 hod vystoupí Hudba Tvýho Fotra Blues Band.

I pro letošní rok zachováváme ceny skleniček a žetonů na úrovni předchozích let. Sklenku zakoupíte za 60 Kč, žeton za 6 Kč, a jednotlivé degustační vzorky se pohybují mezi 3 a 5 žetony.

Své skleničky a žetony můžete nově zakoupit také 19. a 20. 4. v předprodeji na těchto místech:
- Vinařství Kraus (7-17 hod)
- Vinařství Bettina Lobkowicz (7-18 hod)
- Školní statek Mělník, Zahradnické centrum, vjezd z Kokořínské ul. (7-16 hod)

Úhrada je možná pouze v hotovosti.

sklenicky

Stánek s kolekcí výhradně červených vín místních vinařů


Jak už mnozí příznivci Mělnického koštu vědí, na letošní Vinné noci Vám nabídneme malou zvláštnost - degustační stánek zaměřený pouze na červená vína.

Vína nabízená v degustaci jsme pečlivě vybrali tak, aby tvořila ucelenou řadu reprezentující to, co je na červených vínech z Mělníka to nejlepší. Proto základ degustačního lístku tvoří odrůda Pinot Noir, které terroir mělnických vinic poskytuje výborné podmínky pro vznik nádherných kousků vinařského umění.

Degustace bude vyčleněna do samostatného stánku, abyste měli snazší a rychlejší přístup k ochutnávaní jednotlivých vzorků a mohli si tak celý výběr jaksepatří vychutnat. K nabízeným vínům budou k dispozici podrobné informace jak přímo ve stánku, tak jsou k dispozici i zde na webu Mělnického koštu a také na Facebookové stránce. Můžete si tak v klidu udělat malou domácí přípravu :).

Vína nabízená v degustaci pečlivě vybíral Kamil Kubů, sommelier amatér a milovník vína, který se věnuje organizování ochutnávek už 10 let, a díky pravidelné účasti na akcích Mělnického koštu má dobré znalosti mělnických vinařů i vín a je jejich častým konzumentem. Jeho vinařské vzdělání zformovala Vinařská akademie Valtice, kde mezi prvními absolvoval všechny čtyři Kurzy o víně.

Doufáme, že si naši nabídku užijete a budeme se těšit na setkání u skleničky v našem degustačním stánku.

listek listy
mapa

Akci připravujeme s významnou podporou vedení města Mělníka a za podpory dalších partnerů.