10. 8. 2019
Mělnický košt

Svatovavřinecké slavnosti mělnických vín a gastronomie

Zveme vás na 13. ročník Mělnického koštu, který se koná v sobotu 10. srpna 2019 od 16 hod v historickém centru Mělníka.

Tyto tradiční svatovavřinecké slavnosti vína budou zahájeny v 16 hod čestnou salvou, kterou vypálí Rytíři mělničtí. Následuje krátká historická scénka.

Náměstí Míru i letos oživí doprovodná hudební vystoupení. Od 17:30 se představí Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band, multižánrová hudební skupina s bluesovými kořeny. Od 19:00 hod následuje hravý folk skupiny Jananas. Své hity předvede ve 20:30 hod na rockovou notu naladěný Michal Ambrož & Hudba Praha.

To nejlepší z nabídky místních vinařů ochutnáte v jejich stáncích na náměstí Míru, Svatováclavské ulici a na Zámku Mělník. Vinařskou nabídku doplní degustace ryzlinků rýnských z Mělníku, díky které zájemci poznají všechny tváře a styly této, pro místní vinaře tak typické, odrůdy. Degustační stánek naleznete ve stánku na Radničním dvoře. V této oáze klidu uprostřed města naleznete i stánek speciálního hosta – Vinařství pod Radobýlem z litoměřické vinařské podoblasti. Celou nabídku doplní gastronomické lahůdky k vínu.

Vstupenkou na akci bude ročníková degustační sklenka s ročníkem akce. Sklenky i žetony, za které smění u vinařů jednotlivé degustační vzorky, mohou návštěvníci zakoupit v předprodeji ve čtvrtek 8. srpna a v pátek 9. srpna 2019, nebo přímo v pokladnách na náměstí Míru v den konání akce.

Předprodejní místa
Mělnické vinařství Kraus (7 – 17 hod)
Vinařství Bettina Lobkowicz (7 – 18 hod)
Chateau Mělník – boutique (9 – 17 hod)


Cena sklenky zůstává 70 Kč, cena 1 ks žetonu je 6 Kč. Ceny degustačních vzorků se pohybují mezi 3 – 5 žetony. Platba v předprodeji i na akci je možná pouze v hotovosti.

Za podporu akce děkujeme vedení města Mělníka a dalším partnerům.

Informace k akci zde budou postupně přibývat. Sledujte i naše facebookové stránky.

Přijďte s přáteli prožít krásný letní večer u sklenky dobrého vína! Těšíme se na vás!

mapa

degustace

foto

Máte zájem účastnit se akce se svým stánkem? Více informací...
Prům. počet návštěvníků
5-9 tis.
Počet vystupujících
kapel celkem
30
Ročník
9